Konkurranse-program

FREDAG 11.10.19                                      Lille Sal, OH

Garderobe: Utenfor Lille Sal

Øvingsrom:           

  • A Olavshallen (Kammersalen)
  • B Bakeriet hotell   (rom Loffen)
  • C Olavshallen (M22)

SENIORKOR

Kor Ståprøve Øving Rom Syngetid
1 Trondheim Seniorkor 11.30 11.45 – 12.30 A 12.45
2 Odins Ravner 11.35 12.00 – 12.45 B 13.00
3 Oslo Seniorkor 11.40 12.15 – 13.00 C 13.15
pause       13.30 – 14.00

 

ÅPEN KLASSE B

Kor Ståprøve Øving Rom Syngetid
1 KoRetro 11.45 13.00 – 13.45 A 14.00
2 Harmundi 11.50 13.15 – 14.00 B 14.15
3 Vokalensemblet Aquarius 11.55 13.30 – 14.15 C 14.30
4 Charlottenlund Gospelkor 12.00 13.45 – 14.30 A 14.45
pause       15.00 – 16.00
5 Selbu Korensemble 12.05 15.00 – 15.45 A 16.00
6 Koret Bris 12.10 15.15 – 16.00 B 16.15
7 Sjetnekoret 12.15 15.30 – 16.15 C 16.30
pause       16.45 – 17.15
         

BARNEKOR 

Kor Ståprøve Øving Rom Syngetid
1 Vivace 15.00 16.15 – 17.00 B 17.15
2 Bærum pikekor 15.05 16.30 – 17.15 C 17.30
3 Bislett guttekor 15.10 16.45 – 17.30 A 17.45
pause       18.00 – 18.30
         

 

ÅPEN KLASSE A 

Kor Ståprøve Øving Rom Syngetid
1 Birkelunden Mannskor 16.45 17.30 – 18.15 A 18.30
2 Black & Lekker 16.50 17.45 – 18.30 B 18.45
3 CorSonus 16.55 18.00 – 18.45 C 19.00
4 FEMME 17.00 18.15 – 19.00 A 19.15
pause       19.30
         

Blandakor B/ ståprøve – Lille Sal, OH

Kor Ståprøve
1 Valdres Kammerkor 20.00
2 Cantato 20.05
3 Hovinkoret 20.10
4 Skedsmo Kammerkor 20.15
5 Selbu Korensemble 20.20
6 Koret Oslo Ø 20.25
7 Norsk Et Lite kor 20.30
8 Melhus Songlag 20.35
9 Skaugdal Songlag 20.40
10 Hemsedalskoret 20.45
11 Malvik Blandakor 20.50
12 Bergen Vocalis 20.55
   

 

FREDAG 11.10.19                                      Vår Frue kirke

Garderobe: Håndverkerforeningen (1. etg)

Øvingsrom:           

  • 1 Hornemannsgården (grupperom – 2. etg)
  • 2 Befalsmessa (2. etg)
  • 3 Hornemannsgården (Festsalen – 1. etg)
  •  

SAKRAL B (5)

Kor Ståprøve Øving Rom Syngetid
1 Senza Rigore 15.15 15.30 – 16.15 2 16.30
2 Melhus Songlag 15.20 15.45 – 16.30 3 16.45
3 Sanggruppa 12-13 15.25 16.00 – 16.45 1 17.00
pause       17.15– 17.30
4 Skedsmo Kammerkor 15.30 16.30 – 17.15 2 17.30
5 Cantato 15.35 16.45 – 17.30 3 17.45
pause       18.00 – 18.30
         

ELITE SAKRAL KLASSE 

Kor Ståprøve Øving Rom Syngetid
1 Den norske Studentersangforening 15.40 17.30 – 18.15 3 18.30
         

 

SAKRAL A

Kor Ståprøve Øving Rom Syngetid
1 Sætre Vokalforum 15.45 17.45 – 18.30 1 18.45
2 Kammerkoret Le Voci 15.50 18.00 – 18.45 2 19.00
3 Sandefjord Vokalensemble 15.55 18.15 – 19.00 3 19.15
pause       19.30– 20.00
4 Vokalensemblet SKRIK 18.00 19.00 – 19.45 1 20.00
5 Evas epler 18.05 19.15 – 20.00 2 20.15
6 Korensemblet STAS 18.10 19.30 – 20.15 3 20.30
7 Bel Chorus 18.15 19.45 – 20.30 1 20.45
pause       21.00– 21.15
8 Oslo Vocalis 19.30 20.15 – 21.00 2 21.15
9 Ad Libitum 19.35 20.30 – 21.15 3 21.30
10 Cantabo 19.40 20.45 – 21.30 1 21.45
        22.00

   

LØRDAG 12.10.19                                         Lille Sal, OH

Garderobe: Utenfor Lille Sal

Øvingsrom:           

  • A Olavshallen (Kammersalen)
  • B Bakeriet hotell   (rom Loffen)
  • C Olavshallen (M22)

 

DAMEKOR B

Kor Ståprøve Øving Rom Syngetid
1 KVINNS Vocalis 07.45 08.00 – 08.45 A 09.00
2 Senza Rigore 07.50 08.15 – 09.00 B 09.15
3 Spillum Damekor 07.55 08.30 – 09.15 C 09.30
4 Sangforeningen 08.00 08.45 – 09.30 A 09.45
pause       10.00 – 10.15
         

BLANDAKOR B

Kor   Øving Rom Syngetid
1 Bergen Vocalis   09.15 – 10.00 rom 316 10.15
2 Valdres Kammerkor   09.30 – 10.15 B 10.30
3 Cantato   09.45 – 10.30 C 10.45
4 Skaugdal Songlag   10.00 – 10.45 A 11.00
5 Skedsmo Kammerkor   10.15 – 11.00 B 11.15
pause       11.30 – 11.45
6 Selbu Korensemble   10.45 – 11.30 C 11.45
7 Koret Oslo Ø   11.00 – 11.45 A 12.00
8 Norsk Et Lite kor   11.15 – 12.00 B 12.15
9 Melhus Songlag   11.30 – 12.15 C 12.30
10 Hovinkoret   11.45 – 12.30 A 12.45
pause       13.00 – 14.00
11 Hemsedalskoret   13.00 – 13.45 A 14.00
12 Malvik Blandakor   13.15 – 14.00 C 14.15
         

MANNSKOR B 

Kor Ståprøve Øving Rom Syngetid
1 Ranheim Mannskor 13.00 13.45 – 14.30 A 14.45
2 Os Mannskor 13.05 14.00 – 14.45 C 15.00
3 Sanggruppa 12-13 13.10 14.15 – 15.00 B 15.15
4 Røros Sangforening 13.15 14.30 – 15.15 A 15.30
pause       15.45 – 16.15
         

  

VOKALGRUPPE B

Kor Ståprøve/
lydprøve
Øving Rom Syngetid
1 Vokalgruppa Konsonantkompaniet 13.50 – 13.55 15.15 – 16.00 B 16.15
2 Epleklang 13.20 – 13.50 15.30 – 16.15 C 16.30
pause       16.45
         

 

LØRDAG 12.10.19                                       Store Sal, OH

Garderobe: Utenfor store sal                                                                                                                                             ‘                                                  

Øvingsrom:           

  • 1 Royal Garden (rom Brattøra)
  • 2 Metodistkirken (kirkerommet 1. etg.)
  • 3 BUL-salen (kjeller)

VOKALGRUPPE A med mikrofoner

Kor Ståprøve Øving Rom Syngetid
1 Vokalgruppen DoremiX 07.00 – 07.30 08.00 – 08.45 2 09.00
2 FEMME 07.30 – 08.00 08.15 – 09.00 1 09.15
pause       09.30 – 09.45
         

 

VOKALGRUPPE A akustisk

Kor Ståprøve Øving Rom Syngetid
1 Host! 08.00 08.45 – 09.30 3 09.45
2 Viggja Voices 08.05 09.00 – 09.45 1 10.00
pause       10.15 – 10.30
         

 

 DAMEKOR A

Kor Ståprøve Øving Rom Syngetid
1 Vocalis 08.10 09.30 – 10.15 2 10.30
2 Crème Frâiche 08.15 09.45 – 10.30 3 10.45
3 Courage 08.20 10.00 – 10.45 1 11.00
4 Sætre Vokalforum 08.25 10.15 – 11.00 2 11.15
pause       11.30 – 12.00
5 Sandefjord Vokalensemble 08.30 11.00 – 11.45 3 12.00
6 Oslo Vocalis 08.35 11.15 – 12.00 1 12.15
7 Cantabo 08.40 11.30 – 12.15 2 12.30
8 Evas epler 08.45 11.45 – 12.30 3 12.45
9 Vokal Vivo 11.30 12.00 – 12.45 1 13.00
pause       13.15 – 14.00
         

MANNSKOR A 

Kor Ståprøve Øving Rom Syngetid
1 Birkelunden Mannskor 11.35 13.00 – 13.45 2 14.00
2 Bel Chorus 11.40 13.15 – 14.00 3 14.15
         

ELITE KLASSE

Kor Ståprøve Øving Rom Syngetid
1 Den Norske Studentersangforening 11.45 13.30 – 14.15 1 14.30
2 Neon Vokal 13.15 13.45 – 14.30 2 14.45
pause       15.00 – 15.45
         

BLANDAKOR A 

Kor Ståprøve Øving Rom Syngetid
1 Reppe Blandakor 13.25 14.45 – 15.30 1 15.45
2 Vokalensemblet SKRIK 13.30 15.00 – 15.45 2 16.00
pause       16.15 – 16.30
3 Ad Libitum 13.35 15.30 – 16.15 1 16.30
4 Kammerkoret Le Voci 13.40 15.45 – 16.30 2 16.45
pause       17.00
         
         

17.15 – 18.15                          Lydprøve PITSJ, OH  

17.30 -17.45                            Kunngjøring av kor til NM-finale

18.30                                         NM-finale

19.30                                          Underholdning PITSJ

20.00                                          Premieutdeling

21.00                                          NM-nachspiel, Clarion Conference