Program

Oppdatert 4. oktober 2021

Plan/ tidspunkt for konkurranse

Her følger en oversikt som viser  når og hvor de ulike klassene skal foregå, og i hvilken rekkefølge. Programmet vil ikke bli trykt opp, men PDF-versjonene kan lastes ned fra denne siden.

Torsdag 7. oktober – Royal Garden

21.00 Mottagelse. Dirigent og en sanger fra hvert kor inviteres til en mottagelse for deltakende kor, dommere, gjester og arrangør. Det vil bli enkel bespisning, litt underholdning, mulighet til å møte dommerne – og en hyggelig start på NM.

Fredag 8. oktober sal Olav Trygvasson (Royal Garden hotell)

Konferansier: Inga Sandve

Jury: Gary Graden, Helle Høyer Vedel, Anine Kruse Skatrud, Marleen de Boo

Program for Royal Garden, fredag 8/10 finner du her: Fredag 8. oktober 2021, Royal Garden

Tidspunkt for oppstart av klasser:

14:30- Åpen klasse B Fredag 8. oktober 2021 – Åpen klasse B, Royal Garden –

17:00- Barnekor åpen klasse Fredag 8. oktober 2021 -Barnekor Åpen klasse, Royal garden-

18:15- Ungdomskor B Fredag 8. oktober 2021 – Ungdomskor B, Royal Garden-

19:15- Åpen klasse A Fredag 8. oktober 2021- Åpen klasse A, Royal Garden

Fredag 8. oktober – Vår Frue kirke

Konferansier: Ragnhild Hadland

Jury: Jonathan Rathbone, Nina T. Karlsen, Anders Edenroth, Urša Lah

Program for Vår Frue kirke, fredag 8/10 finner du her: Fredag 8. oktober 2021 NMforkor, Vår Frue kirke

Tidspunkt for oppstart av klasser:

15:00- Sakral klasse A Fredag 8. oktober 2021 – Sakral A, Vår Frue kirke

18:30- Sakral klasse Elite Fredag 8. oktober 2021 – Elite sakral, Vår Frue kirke

20:15- Sakral klasse B Fredag 8. oktober 2021 – Sakral B, Vår frue kirke

Lørdag 9. oktober – Vår Frue kirke

Konferansier: Ragnhild Hadland

Jury: Jonathan Rathbone, Marleen de Boo, Helle Høyer Vedel, Nina T. Karlsen

Program for Vår Frue kirke, 9/10 finner du her: Lørdag 9. oktober 2021 NMforkor, Vår Frue kirke

Tidspunkt for oppstart av klasser:

10:00- Vokalgruppe B Lørdag 9. oktober 2021 – Vokalgruppe B, Vår Frue kirke

10:45- Blandakor B Lørdag 9. oktober 2021 – Blandakor B, Vår Frue kirke

13:15- Damekor B Lørdag 9. oktober 2021, Damekor B, Vår Frue kirke

14:45- Mannskor B Lørdag 9. oktober 2021 – Mannskor B, Vår Frue kirke

Lørdag 9. oktober – Olavshallen Store Sal

Konferansier: Rune Brunslid og Marianne Bremnes

Jury: Gary Graden, Urša Lah, Anine Kruse Skatrud, Anders Edenroth

Program for Olavshallen, 9/10 finner du her: Lørdag 9. oktober 2021 NMforkor, Olavshallen

Tidspunkt for oppstart av klasser:

09:45- Vokalgruppe A Lørdag 9. oktober 2021 – Vokalgruppe A, Olavshallen

10:45- Damekor A Lørdag 9. oktober 2021 – Damekor A, Olavshallen

12:00- Blandakor A Lørdag 9. oktober 2021 – Blandakor A, Olavshallen

14:15- Elite klasse Lørdag 9. oktober 2021 – Elite, Olavshallen

16:00- Mannskor A Lørdag 9. oktober 2021 – Mannskor A, Olavshallen

Tidspunkt for NM-finale, konsert og premieutdeling

Kl. 15.00 Premieutdeling, Royal Garden (Gjelder Barnekor Åpen klasse og Ungdomskor B)

17.30 Kunngjøring av kor til NM-finale per telefon

18.30 NM-finale, Olavshallen

19:30-20:00 Minikonsert i Olavshallen

20.00 Premieutdeling, Olavshallen